BD25GA3MEFJ-M
300mA 2.5V, Fixed Output, High-Accuracy LDO Regulator for Automotive
Not Recommended for New Designs
BD25GA3MEFJ-M
This product cannot be used for new designs (Not recommended for design diversion).
Product Detail
Functional Safety:
Specifications:
ch
1
Withstand Voltage (Max.)[V]
15
Vin(Min.)[V]
4.5
Vin(Max.)[V]
14
Iout(Max.)[A]
0.3
Vout Type
Fixed
Vout Accuracy
±1.0% (Ta=25℃)
Circuit Current[mA]
0.6
Dropout Voltage (Typ.)[V]
0.6(Io=0.3A)
Ripple Rejection [dB]
60
Load Regulation[mV]
25(Io=0 to 300mA)